Stephen Hunter – „Strzelec”

Wysztiglowano ksiōnżka do chopōw.

Trzimiã w rynce ksiōnżka „Strzelec” Stephena Huntera. Rōman ô amykōńskim snajperze, zamachu, FBI i roztomajtych gewerach.  Dziwōm sie na nia i uczã sie, wiela idzie zrobić, coby wytuplikować ludziōm, że werci sie to kupić.

strzel

Mōmy autora i tytuł – jak na kŏżdyj ksiōnżce. A ku tymu… wejrzijcie:

Renata Mauer poleca. Toć, przeca medalistka, a ksiōnżka je ô strzylaniu. Nale zdŏ mi się, iże pani Mauer to niy ma żŏdyn autorytet do militarystōw. Tōż dali ku nij gen. dyw. Mirosława Rōżańskigo. Wojŏk a gynerał pado:

Wartka akcja i wielowątkowa fabuła sprawiają, że „Strzelec” może się stać towarzyszem podróży nie tylko dla mężczyzn.

Ja, terŏzki wiymy, że to je do chopōw (a niy ino), że mŏ gibkŏ akcyjŏ a wielowōntkowo fabuła. Ale doczkejcie – jeszcze Kanwa filmu z Markiem Wahlbergiem. Ksiōnżka musi być interesantno i popularno, jak Hollywood zbajstlowoł ekranizacyjŏ, pra? I jeszcze malutki bild z aktorym, jakby prawie fto prōbowoł sie spōmnieć, kery to film.

Super ksiōnżka! Możno fto jeszcze niy wierzi? Ze zadku do Mauer a Rōżańskigo dokuplowali ppłk. Marka Czerwińskiego (szpeca ôd uzbrojyniŏ): Jest to pozycja godna polecenia.

Ôtwiyrōm, coby sztartnyć czytaniy. Piyrszŏ strōna – kōnski ze recynzjōw („Dziennik”, „Focus Historia”, „CKM”, „Newsweek” – szyroke szpektrum, pra?). Niyskorzij przedmŏwy Rōżańskigo a Czerwińskigo. I dziepiyro jak już na zicher wiym, że werci sie to poczytać, mogã zacznyć lekturã.

No ja, zapomniołbych, że ku tymu mōmy sam mocka roboty intrōligatōrskij. Gumowŏ zŏłożka. Urznyte na pōłôkrōngło winkle. Brakło cheba ino ôbiōrczego laku na ôkłŏdce.

Dŏwno żech niy widzioł ksiōnżki tak wysztiglŏwanyj, do kerej by wciepli tela graficzno-intrōligatōrskich efektōw narŏz. Przidajnŏ inszpiracyjŏ!

A co powiym ô tekście? No wiycie, idzie sie poczytać.

Reklamy

Ôstŏw kōmyntŏrz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s